زِدپـدیا

رسانه شناخت نسل زد

نسل Z شاد هستند

آن‌ها تلاش می‌کنند تا زندگی خوشحال و موفقی داشته باشند

نسل زد Z شاد
جهان نسل زد جهان بهتری نسبت به گذشته برای شاد زیستن است

نسل Z نسلی است که حس می‌کند می‌تواند پرواز کند حتی اگر یکی از بال‌هایش را چیده باشند زیرا اعتقاد دارد تا زمانی که تسلیم نشود هنوز امید به رسیدن به هدف و خوشحال و شاد زیستن هست. این موضوع می‌تواند ریشه در نوع بزرگ شدن آن‌ها داشته باشد. از بزرگ شدن در دوران رکود اقتصادی تا ترس از تروریسم و از دست دادن حریم شخصی یا آینده بخاطر نداشتن شغل، نسل زد یاد گرفته است که باید روی پای خودش بایستد و هدفش را تا جایی که می‌تواند دنبال کند. این موضوع را می‌توانیم در میزان افراد تحصیل کرده در این گروه نسلی و حتی افرادی که یک مهارت یا حرفه که می‌تواند پول‌ساز باشد ببینیم.

 

شاید بخاطر شرایط سختی که این نسل گذرانده‌اند، از نگاه یک فرد بزرگسال، نسل زد Z نسلی باشد که بسیار زودتر از زمان مشخص شده بزرگ شده است و این حس تاسفی نسبت به آن‌ها را تداعی کند. اما همین امید آن‌ها به اینکه می‌توانند خوشبخت شوند و تعریف متفاوت آن‌ها از خوشبختی نسبت به نسل‌های گذشته باعث می‌شود به طور کلی متفاوت بیاندیشند و متفاوت زندگی کنند. عواملی که ممکن بود لیست یک جوان ۲۴ساله در سال ۱۳۶۰ باشد ممکن است دیگر برای یک جوان ۲۰ ساله امروزی شادی بخش نباشد.

جوانان نسل زد لزوما خانه‌های بزرگ نمی‌خواهند پول خیلی زیاد را هدف قرار نمی‌دهند یا فکر نمی‌کنند حتما باید خانه‌های خیلی بزرگ و ماشین‌های گران قیمت داشته باشند. آن‌ها روابط شخصی‌شان با خانواده و کسانی که دوستشان دارند، محیط زیست و جهان اطرافشان و زندگی کردن در لحظه را بیشتر از هر نسلی اولویت قرار می‌دهند. هرچند که طبق تحقیقات انجام شده نسل زد نسل صرفه‌جو و با ملاحظه‌ای است، اما همچنین نسلی است که برای موضوعی که به آن علاقه‌مند هست هزینه می‌کند که این موضوع می‌تواند یادگیری، سفر، غذا خوردن و خرید دیوایس‌های نسل جدید باشد.

نسل زد Z نسلی است که به کار تیمی اهمیت می‌دهد. این نسل می‌داند انسان موجود اجتماعی‌ای است که باید برای پیشرفتش از تمام توان و تمام اشخاص استفاده کند. همین دیدگاه باعث شده نسل زد شادی گروهی را نیز بسیار ارج بدهد

برای نسل زد Z رسانه‌های اجتماعی اهمیت روز افزونی دارد. به میزانی که شاید برخی از افراد شبکه‌های اجتماعی از زندگی افلاین آن‌ها اولویت بیشتری داشته باشد و این موضوع می‌تواند دوگانگی شخصیت در این نسل درست کند. یعنی ما می‌توانیم یک فرد موفق خوشحال با اراده را در شبکه‌های اجتماعی ببینیم، که همیشه در حال رستوران گردی مسافرت و جمع‌های دوستانه است، ولی تمام این‌ها تنها یک کاراکتر پوشالی برای نشان دادن در اکانت آن‌هاست و شخصیت واقعی آن فرد شخصی است بسیار متفاوت. این اختلاف شخصیت در بین اعضای نسل زد بسیار دیده می‌شود و می‌تواند آسیب‌های بسیار مخرب برایشان داشته باشد.

نسل زد Z نسلی است که به کار تیمی اهمیت می‌دهد. این نسل می‌داند انسان موجود اجتماعی‌ای است که باید برای پیشرفتش از تمام توان و تمام اشخاص استفاده کند. همین دیدگاه باعث شده نسل زد شادی گروهی را نیز بسیار ارج بدهد. از کارهای بشر دوستانه نسل زد می‌‌توانیم این موضوع را ببینیم تا رای دادن آن‌ها به رهبران سیاسی‌ای که بیشتر قول‌های جهان دوستانه داده‌اند.

با تمام حرف‌هایی که زده شد، جهان نسل زد جهان بهتری نسبت به گذشته برای شاد زیستن است. برابری مرد و زن برای نسل زد امری است بدون تردید. در بین آن‌ها نژاد پرستی عملا وجود ندارد و آن‌ها به هم سن و سالانشان با نگاهی باز نگاه می‌کنند. آن‌ها مهربان‌تر از نسل‌های گذشته هستند و سعی می‌کنند بدون اینکه عمق چیزی را ندیده باشند آنرا قضاوت نکنند. به کپی رایت و پیشرفت شرکت‌ها اهمیت می‌دهند چون آینده و پیشرفت شرکت‌ها برای آن‌ها مهم است چیزی که در نسل بیبی‌بومر‌ها تا حد زیادی وجود نداشت.

 

منابع:

nypost.com / smartcitti.com / bergmeyer.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *